Najlepsza jakość na pomorzu!

Dojeżdżamy na terenie pomorza!
721 815 708

Najlepsza jakość usług na pomorzu. Sprawdź!
Dojeżdżamy na terenie pomorza! 721 815 708
Operacja szpiegowska

Konkurencja i operacja szpiegowska

Ten artykuł znajduje się w kategorii:

Jestem na facebooku:

skomentuj:

udostępnij:

Operacja szpiegowska​

O akcji rodem z filmów szpiegowskich dowiedziałem się jakieś 2 lata po samej akcji, a doświadczyłem jej na własnej skórze.

Zaczęło się od tego, że szef jednej z konkurencyjnych firm ppoż. wysłał w teren ludzi żeby jeździli po różnych obiektach, chcąc pozyskać nowych klientów. Trafili więc do kilku, których my obsługujemy. Konkurencja postawiła na pojechanie po opiniach innych firm ppoż.

Jeden z naszych klientów (nazwijmy go Pan nr 1) do którego trafiła rzeczona konkurencja, nasłuchał się więc i o nas opowieści, postanowił zatem sam sprawdzić, czy rzeczy które opowiadają są prawdą.

W tym celu urządzono zasadzkę 🙂

Przyjeżdża do nas właśnie ten nasz klient (Pan nr 1) z gaśnicą samochodową, chce ją sprawdzić. Sprawdzam więc zgodnie ze sztuką, gaśnica typu Z. Po zakończeniu wystawiam paragon, dziękuję. Kilka dni później przyjeżdża kolejny klient (Pan nr 2), pierwszy raz widzę, również z gaśnicą samochodową. Więc zaczynam procedurę jak wcześniej, sprawdzam wszystkie części, ważę ładunek CO2 gaśnicy, stan zbiornika, proszku, daty itp. Widzę, że klient kręci się obok cały czas z telefonem w ręku, zagląda przez ramię. Czasem mamy takich ciekawskich, to zaczynam tłumaczyć co robię, jak działa gaśnica, pokazuję z czego się składa, klient nic nie mówi, kiwa tylko głową, zapłacił, poszedł.

I właśnie 2 lata później rozmawiamy podczas przeglądów z tym klientem (Panem nr 1), który przyjechał na przegląd gaśnicy samochodowej. Rozmawiamy, aż w pewnym momencie mówi, że byli 2 lata temu u niego z konkurencji, w skrócie mówili że źle wszystko robimy, a oni robią najlepiej :).

Pan nr 1 powiedział, że był zrobić przegląd u nas i wszystko było w porządku. Przekazał to osobie która była u niego z konkurencji, gdy skontaktowali się z nim ponownie. Usłyszał w odpowiedzi, że na pewno dlatego że go znam, tylko dlatego zrobiłem wszystkie czynności podczas przeglądu.

Konkurencja poprosiła swojego kolegę (Pana nr 2), żeby przyszedł z gaśnicą i zrobił zdjęcia albo nagrał filmik, że nie przeglądam gaśnic jak powinienem. Niestety ani zdjęcia ani film nie znalazł użytku, ponieważ za każdym razem przeglądając gaśnice sprawdzam tak jak powinno się sprawdzać.

Robię przeglądy, legalizacje, tak jak powinno się to robić, zgodnie z najlepszą wiedzą, ponieważ mam świadomość że w sytuacji zagrożenia gaśnica może uratować nie tylko dobytek ale też życie. Tym się staram cały czas kierować, doradzając też klientowi podczas takich przeglądów; jak używać gaśnicy, jakie pożary gasi, z czego się składa jeśli jest zainteresowany, bo po prostu lubię tę pracę 🙂

Mam na imię Maciej.
Opisuję tutaj bieżące wydarzenia, te związane z pracą i nie tylko.
Można tu znaleźć ciekawe miejsca w których bywamy, oraz najciekawsze artykuły w polskim internecie dotyczące spraw ppoż.

Jeśli spodobała Ci się strona, będę wdzięczny jeśli polubisz na facebooku:

Najnowsze posty

Jeśli Ci się spodobało podziel się :)

Facebook
Twitter

Powiązane tematy

Chcesz zlecić przegląd gaśnic?
Najpierw przeczytaj koniecznie:

pole nie jest wymagane
pole nie jest wymagane
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze