Pomorski Serwis Pożarowy

Najlepsza jakość na pomorzu!
To nie tylko hasło, sprawdź nas,
721 815 708

Pomorski Serwis Pożarowy – najlepsza jakość na pomorzu! To nie tylko hasło, sprawdź nas!
tel. 721 815 708

Szukaj
Close this search box.
wymagania ppoż dla magazynowania odpadów

Wysypisko jak twierdza, lepiej strzeżone niż magazyn broni!

Ten artykuł znajduje się w kategorii:

Jestem na facebooku:

skomentuj:

udostępnij:

Wymagania ppoż. magazynowania odpadów, jak zabezpieczenia magazynów broni.

Ostatnio weszły przepisy znacznie zaostrzające wymagania ppoż. magazynowania odpadów, co do funkcjonowania składowisk odpadów, a mówiąc potocznie: wysypisk śmieci.

Mówi o tym Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 16 kwietnia 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o odpadach.

Szczególnie: DZIAŁ VIII
Wymagania dotyczące prowadzenia procesów przetwarzania odpadów
Rozdział 1
Składowanie odpadów.

Firmy gospodarujące odpadami muszą przygotować operat pożarowy, sporządzony przez rzeczoznawcę ppoż. (rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych), lub inżyniera pożarnictwa, aby sprostać nowym wymaganiom.

Stało się tak między innymi dlatego że w całej Polsce jakiś czas temu była plaga pożarów składowisk śmieci. Więcej o tym procederze można przeczytać w licznych artykułach oraz przeglądając reportaże w TV.
Wymogi jakie teraz musi spełnić taki zakład zagospodarowania odpadami są w zakresie ppoż. i monitoringu są większe niż dla obiektów wojskowych, usłyszałem ostatnio.

Zostały zaostrzone między innymi przepisy dotyczące monitoringu. Nie tylko zwiększono ilość kamer, muszą także rejestrować i identyfikować osoby przez całą dobę, wszystkie drogi dojazdowe, czyli cały obszar. Żeby tego było mało podgląd z kamer ma być udostępniony online dla Inspektorów Środowiska.

W zakresie ochrony przeciwpożarowej zwiększono znacznie ilość gaśnic przenośnych jaka jest potrzebna, czyli takich które można przenieść, gaśnic przewoźnych 25kg które mają kółka i długi wąż, wyglądają tak:

gaśnica przewoźna

Dołożono koce gaśnicze, oznakowanie pożarowe i ewakuacyjne i to nie symbolicznie, ale niemalże 2x więcej środka gaśniczego i innego sprzętu ppoż.

Z jednej strony nie ma co się dziwić, w ostatnim czasie pożary składowisk odpadóœ były naprawdę dużym problemem, zwożenie odpadów z zagranicy. Otwieranie składowisk odpadów gdzie się tylko dało i potem ulegały “samozapłonom”.

Procederów gromadzenia odpadów i pozbywania się ich były dziesiątki. Jednym z bardziej poruszających była właścicielka działki, która ją wynajęła. Na ten działce zaczęły przybywać odpady, setki ton niebezpiecznych śmieci. Facet wynajmujący działkę sprzedał firmę z odpadami, następnie firma została sprzedana jeszcze kilka razy i nie wiadomo już do kogo się zgłosić po wywóz tych odpadów..

Dla ciekawych tematem polecam zajrzeć na reportaże uwagi na Youtube.

Mam na imię Maciej.
Opisuję tutaj bieżące wydarzenia, te związane z pracą i nie tylko.
Można tu znaleźć ciekawe miejsca w których bywamy, oraz najciekawsze artykuły w polskim internecie dotyczące spraw ppoż.

Najnowsze posty

Jeśli Ci się spodobało podziel się :)

Facebook
Twitter

Powiązane tematy

Chcesz zlecić przegląd gaśnic?
Najpierw przeczytaj koniecznie:

Subscribe
Notify of
pole nie jest wymagane
pole nie jest wymagane
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze