Najlepsza jakość na pomorzu!

Dojeżdżamy na terenie pomorza!
721 815 708

Najlepsza jakość usług na pomorzu. Sprawdź!
Dojeżdżamy na terenie pomorza! 721 815 708
gdzie jest moja paczka

Gdzie jest moja paczka? Dlaczego przesyłka nie dociera?

Ten artykuł znajduje się w kategorii:

Jestem na facebooku:

skomentuj:

udostępnij:

Paczka zamówiona kilka dni temu, a wciąż jej nie ma...

Gdzie jest moja paczka? Przecież powinna dotrzeć już wczoraj!

Jako że zamawiamy codziennie towar, kurierów też widujemy codziennie, to mogę podzielić się problemami z dostarczaniem paczek.

Opiszę też nieco pracę kuriera.

Trzeba przede wszystkim zrozumieć że kurier ma na dostarczenie jednej paczki około 5 minut, a może i mniej, jeśli jest ich dużo. To oczywiście się zmienia w zależności od intensywności zamówień, ale średnio jest to 5 minut. W  tym czasie musi znaleźć adres, dodzwonić się, jeśli odbiorcy nie ma w domu, dzwoni na telefon, umawia się, czasem gdzie indziej niż w miejscu zamieszkania.

Jeśli kilkanaście albo kilkadziesiąt osób nie ma w ciągu dnia w domu, to trzeba umawiać się na mieście w innych miejscach. Każda taka osoba to dodatkowy czas na dostarczenie jaki kurier traci, tym samym zmniejsza się czas jaki został kurierowi na dostarczenie kolejnych paczek. Klienci dzwonią dopytują gdzie jest moja paczka, a ona krąży wciąż po mieście, próbując znaleźć właściciela.

Dlatego nieraz widzimy takie sceny, jak zostawianie pod drzwiami, rzucanie paczek na szybko. Nie bronie ich oczywiście, bo takie zachowania są naganne i nie wszyscy tak robią, ale staram się przybliżyć ich pracę, to co od nich słyszę, jeśli pytam:

Gdzie jest moja paczka? - najczęstsze przyczyny braku dostarczenia paczek.

Jeśli paczka jest za pobraniem, to niektórzy kurierzy potrafią nie przyjechać jeśli napotkają najmniejszy problem w dostarczeniu. Czyli wspomniany brak osoby w domu, do której przyjechał dostarczyć paczkę.

Inne problemy, takie jak: klientka zamawia paczkę za kilka tysięcy – nie rzucać szkło, kurier przyjeżdża do niej, a ona na to że dzisiaj nie ma pieniędzy, niech jutro przyjedzie. Kurier do takiej osoby na drugi dzień potrafi już nie przyjechać. Tacy klienci którzy notorycznie nie płacą trafiają na czarną listę.

Problem z opłatą. Podobnie jak poprzednio, kurier przyjeżdża w danym dniu, wręcza paczkę za pobraniem i słyszy od tej osoby że nie ma rozmienić, musi iść do sklepu. Kurier też nie ma wydać reszty. Co robi kurier? Zwija się i idzie, mówiąc że nie ma czasu. Teoretycznie powinien na następny dzień przyjechać i podjąć kolejną próbę dostarczenia paczki, ale potrafi wypisać, że klienta nie zastał i już się nie pojawić.

gdzie jest moja paczka na święta

Okres przedświąteczny

Zakupów internetowych jest coraz więcej, to zrozumiałe – kończące się promocje black friday i cyber monday. Mówię tych prawdziwych promocjach, czyli gdy sprawdzamy cenę sprzed miesiąca i nie znajdujemy tańszej oferty. Pandemia koronawirusa itp.

No dobra zakupy zrobione, weekend mija, zamówień jest dużo, ludzie kupują prezenty, trzeba to wysłać. Coraz częściej się zdarza że zamówiony towar nie dochodzi do nas na czas. Telefonów oraz wiadomości z pytaniem gdzie jest moja paczka, dostajemy znacznie większe natężenie niż zwykle.

Jak to w praktyce wygląda u nas?

W nie-świątecznych okolicznościach, zamówienia dochodzą w 2-3 dni, tymczasem w grudniu termin otrzymania towaru jest nieco bardziej wydłużony. Sprzedając artykuły BHP musimy ze znacznie większym wyprzedzeniem zamawiać towar, ponieważ nawet jeśli zamawiany asortyment przyjdzie w tym umówionym terminie 3 dni, to okazuje się że jednak dwa kartony zaginęły w sortowni. Jeśli nie w sortowni to okazuje się że kurier nie zmieścił wszystkiego do samochodu i dowiezie inny kurier, albo kurier przeprosi, że nie dał rady dzisiaj wszystkiego zabrać.

Jako że mamy grudzień, coraz częściej zaczęły do nas nie docierać paczki, a jeśli już docierają, to nie wszystkie. Najpierw pytaliśmy kuriera gdzie one są, mówi że wszystkie zabrał, ale 2 z 5 paczek które dostaliśmy zostały na sortowni. Później dzwonimy do naszego dystrybutora z pytaniem gdzie są paczki, na jakiej sortowni. Gdy w końcu udało się uzyskać informację, gdzie utknęły okazuje się, że “może wyjdą dzisiaj, może jutro”.  Dzwonią klienci z pytaniem: gdzie jest moja paczka?

Dlaczego tak się dzieje, że paczki nie docierają wytłumaczyli nam w ten sposób: maszyna odczytuje kod paczki, umieszcza na odpowiedniej taśmie i wędruje do samochodu, który jedzie w odpowiedni region Polski. Czasem się zdarza, że auto jest już w pełni załadowane a jeszcze czeka kilkadziesiąt paczek. Auto załadowane odjechało i podstawiane jest następne, które odjeżdża znacznie później lub następnego dnia. Gorzej jeśli jest awaria.. najgorzej.. bo wtedy nie dość że nie można odczytać kodów kreskowych i odesłać paczek w odpowiednie rejony Polski, to te paczki się kumulują. Wystarczy że awaria trwa 1 dzień, a opóźnienia mogą sięgać tygodnia. Nawarstwia się większa ilość paczek, ponieważ oprócz zaległych cały czas dochodzą następne i następne.

Opóźnienia tego typu prowadzą do frustracji klientów, jeden z nich wyjątkowo źle przyjął informację że przesyłkę wyślemy dzień później. Więcej w serii tego Pana nie obsługujemy – czyli klient awanturujący się.

Przesyłki wszystkich przewoźników można śledzić na przykład tutaj.

A tak często wygląda auto kuriera:

kurier samochód paczki

Mam na imię Maciej.
Opisuję tutaj bieżące wydarzenia, te związane z pracą i nie tylko.
Można tu znaleźć ciekawe miejsca w których bywamy, oraz najciekawsze artykuły w polskim internecie dotyczące spraw ppoż.

Jeśli spodobała Ci się strona, będę wdzięczny jeśli polubisz na facebooku:

Najnowsze posty

Jeśli Ci się spodobało podziel się :)

Facebook
Twitter

Powiązane tematy

Chcesz zlecić przegląd gaśnic?
Najpierw przeczytaj koniecznie:

pole nie jest wymagane
pole nie jest wymagane
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze